0_Спорт.ПорталТенис

Серена се повлече од турнирот во Рим

Поранешната светска тенисерка број еден Серена Вилијамс ќе го пропушти турнирот од Премиер серијата во Рим следната недела. Причината за откажувањето на учеството на Американката е повреда на Ахиловата тетива.

Рим, 12 септември 2020 (МИА) – Поранешната светска тенисерка број еден Серена Вилијамс ќе го пропушти турнирот од Премиер серијата во Рим следната недела. Причината за откажувањето на учеството на Американката е повреда на Ахиловата тетива.

Серена има четири пати освоено трофеј во италијанската престолнина.

Оваа недела Вилијамс, загуби од Викторија Азаренка во полуфиналето на УС Опен. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close