Општество

Сензорна соба во ООУ „25 Мај“ во општина Гази Баба

Во основното училиште „25 Мај“ во општина Гази Баба денеска ќе биде отворена сензорна соба. На отворањето ќе присуствува министерката за образование и наука Мила Царовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close