Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Сентоп од Тирана: Нема да дозволиме ФЕТО да ги затруе билатералните односи

Претседателот на Големото Собрание на Турција, Мустафа Сентоп, по средбата со неговиот домаќин, претседателот на албанскиот Парламент,Грамоз Ручи, на заедничка прес конференција денеска оцени дека билатералните односи меѓу двете земји се на високо ниво и се работи на нивно понатамошно унапредување. Ручи, од своја страна, кажа дека двата народа силно ќе се ангажираат за членство во ЕУ, додавајќи дека тој чекор е заедничка цел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close