0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Сенегалски тандем го засили Шкупи

Повремениот сенегалски репрезентативец Алберт Боугазели и неговиот сонародник Фаустин Сенгхор се најновите засилувања за пролетниот дел на сезоната во редовите на есенскиот вицешампион во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), Шкупи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close