Svet.SlajderСвет

Сенатот в понеделник ќе се изјасни за номинацијата на судијката Берет

Американскиот Сенат в понеделник, 26 октомври, осум дена пред претседателските избори, ќе се изјасни за кандидатурата на Ејми Кони Берет, која беше предложена за судија на Врховниот суд од претседателот Доналд Трамп, изјави претседавачот на Горниот дом на Конгресот, Мич Меконел.

Back to top button
Close
Close