Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Сенатот разгледува предлог закон за реформи во изборниот систем на САД 

Во Сенатот денеска се водат дискусии околу изборните правила и предизборните кампањи. Демократите се обидуваат да претстават обемен нацрт закон за поедноставување на гласањето, додека државите контролирани од републиканците воведуваат разни нови ограничувања, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close