Дописници СветСвет

Сенатот поддржа закон за спречување на ксенофобијата против азиските Американци

Легислативата беше поддржана со 94 гласа „за“, а само еден, републиканскиот сенатор Џош Хоули од Мисури, гласаше против.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close