Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Сенатот ќе ја разгледа кандидатурата на Гарленд за главен обвинител на САД

Одборот за правда на американскиот Сенат денеска ќе ја разгледува кандидатурата на Мерик Гарленд за главен обвинител на САД. Ако одборот ја потврди кандидатурата, за негово именување ќе се гласа во Горниот дом на Конгресот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close