0_Спорт.ПорталФудбал

Семпличи назначен за нов тренер на Каљари

Италијанскиот фудбалски прволигаш Каљари го назначи вечерва Леонардо Семпличи за нов тренер, неколку часа откако клубот од Сардинија го разреши од должноста Еузебио Ди Франческо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close