0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

СЕММ и ОБСЕ објавија Конкурс за најдобри новинарски стории за инклузивно известување за различностите во време на Ковид-19

Советот за етика во медиумите (СЕММ), со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, објавува конкурс за најдобри новинарски стории за инклузивно известување за различностите за време на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close