0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДТема

Семејно насилство: Многу жени Роми страдаат тивко

Семејното насилство врз жени се однесува на жените од сите заедници, но се чини ромската жена е поподложна на насилство и тоа веројатно е резултат на постоечките бариери за жртвите на кои им е потребна помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close