Дописници МКДОпштински вести

Семејна винарија од Кавадарци произведе сертифицирано органско бело вино

Семејната винарија ,,Пешков" од Кавадарци произведе сертифицирано органско бело вино. Пешкови, кои од скоро имаат регистрирано фамилијарен бизнис, велат дека најубавите вина секогаш имаат своја приказна, со којашто се истакнуваат во посебно светло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close