0_Спорт.ПорталКошарка

Селтикс очекуваат Гордон Хејворд да се врати за серијата со Мајами

Во стручниот штаб Бостон Селтикс очекуваат нивниот кошаркар Гордон Хејворд да се врати за натпреварите во финалето на Источната конференција против Мајами.

Орландо, 12 септември 2020 (МИА) – Во стручниот штаб Бостон Селтикс очекуваат нивниот кошаркар Гордон Хејворд да се врати за натпреварите во финалето на Источната конференција против Мајами.

Тие очекувања ги сподели тренерот на Бостон, Бред Стивенс.

  • Мислам дека тој ќе се врати во одреден момент за време на серијата, но не знам кога“, изјави Стивенс.

Првиот меч од серијата меѓу Бостон и Мајами е закажан за 15 септември. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close