Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Селф тестовите од денеска задолжителни за 900.000 вработени во различни сектори во Грција

За вработените во малопродажбата, супермаркетите, продавниците за храна и пијалаци, транспортот, службите за чистење, фризерските и козметичките салони, берберниците, обложувалниците, како и за одредени категории државни службеници, од денеска, во Грција е задолжителен селф тест, односно брз тест за Ковид-19 за домашна употреба, а без потврда за негативен резултат, забрането е пристигнување на работното место, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close