КошаркаСпорт

Селекторот Ѓоровиќ повика 24 кошаркарки за февруарските евроквалификации

Селекторот на македонската женска кошаркарска репрезентација Владимир Ѓоровиќ денеска го објави поширокиот список од 24 кошаркарки, кои ќе бидат вклучени во подготовките за двата завршни натпревари, идниот месец, во квалификациите за Европското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close