0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Selaniku në mini karantinë, Micotakis do të kumtojë masa të reja restriktive

Rajonet e Selanikut, Larisës dhe Rodopit në pjesën veriore të Greqisë prej herët në mëngjes janë në fazën e kuqe (dhe më të lartë) sipas shkallës së rrezikut për përhapje të koronavirusit dhe futen në mini karantinë, ndërsa kryeministri grek Kirjakos Micotakis sot  do të kumtojë  masa të reja restriktive për parandalim të përhapjes plotësuese të koronavirusit, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close