0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Селаковиќ за бугарските ставови: Србија ја почитува Северна Македонија, го почитуваме македонскиот народ и сите граѓани на РСМ

Северна Македонија и Србија ќе ја интензивираат билатералната и регионалната соработка, за што ќе се детализира акциски план во кој ќе бидат прецизирани политички и економски прашањата за таа намена, договoренo e на денешната средба во Белград на министрите за надворешни работи на двете држави, Никола Селаковиќ и Бујар Османи, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close