Политички партии

Села на состанок со премиерот на Косово Аљбин Курти

Премиерот на Косово, Аљбин Курти, го пречека на состанок претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села.

18 февруари 2020 

Премиерот на Косово, Аљбин Курти, го пречека на состанок претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села.

Премиерот Курти му се заблагодари на Зиадин Села, за постојаната посета и соработка.

Средбата се одржа во многу братска атмосфера каде Села му честиташе на премиерот Курти за неговата нова задача и му посака успех во неговата света мисија да ја направи долгоочекуваната промена во косовското општество.

Алијанса за Албанците

____________________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close