0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Села и Гаши оптимисти дека ќе се изнајде решение за законот за државјанство

На добар пат сме да најдеме заедничко решение во врска со еден проблем (законот за државјанство), кој опстои повеќе од три децении и кој  тангира голем дел од граѓаните на ова земја, кои живеат, работат и плаќаат даноци, изјави денеска претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, по состанот со премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close