ЕвропаЕвропа.Портал

Сексуалните работници во Холандија се враќаат на работа

Сексуалните работници оваа недела се враќаат на работа со падот на бројот на лица заразени од Ковид-19, објави денеска холандскиот министер за здравство Хуго де Јонг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close