0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Секогаш низ дијалог да ги изнаоѓаме решенијата, порача Заев

Пораката на финансиска стабилност и ликвидност на државата е порака - сметајте на својата Влада, на својата држава. Тука сме да помогнеме и видовме дека кога помагаме веднаш се се враќа во буџетот. Испраќам и порака на соработка со Организацијата на работодавачи (ОРМ), со сите компании во нашата земја и секогаш низ дијалог да ги изнаоѓаме решенијата. Ова денеска го порача  премиерот Зоран Заев во рамки на свеченото Собрание на ОРМ.

Back to top button
Close
Close