0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Слајдер

Секој нововакциниран Американец ќе биде награден со сто долари

Американскиот претседател Џо Бајден ги повика властите на американските сојузни  држави да го наградат секој нововакциниран граѓанин против Ковид-19 со 100 долари, за да се зголеми стапката на имунизација, соопшти Министерството за финансии

Back to top button
Close
Close