Избрано

Секоја трета личност во регионот што ќе ја изгуби работата е подготвена за сивата економија

Земјите од Западен Балкан се соочуваат со широко распространета сива економија, која со својот обем од 30 проценти од БДП значително го надминува просекот на Европската унија од 17,1 процент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close