0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Сега е вистинско време за „Обновата на екосистемите“, порача МЖСПП по повод Меѓународниот ден на животната средина

Меѓународниот ден на животната средина - 5 јуни е причина да се се радуваме на нашата здрава животна средина, но и да се потсетиме дека секој од нас има своја улога во нејзиното зачувување, порача денеска Министерството за животна средина и просторно планирање.

Back to top button
Close
Close