0_Магазин.ПорталНаука и технологија

СЕФ: Роботите ќе значат 85 милиони работни места помалку за пет години

Во четири од пет фирми, се забрзуваат плановите за дигитализација на работата и примена на нови технологии, со што се поништуваат придобивките од вработувањата постигнати по финансиската криза од 2007 - 2008 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close