Svet.SlajderСвет

Седумнаесет милиони долари отштета за жртвите на Харви Вајнстин

Стечајниот суд на САД донесе одлука да бидат исплатени 17 милиони долари отштета на оние кои доживеале сексуално насилство од страна на холивудскиот продуцент Харви Вајнстинн, а кои се согласиле на оваа спогодба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close