0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Седуммнина обвинети во случајот „Планина“ признаа вина и се спогодија со Обвинителството

По донесената наредба за спроведување истражна постапка, седуммина припадници на т.н. група од Гази Баба, осомничени во предметот „Планина“, откако беа запознаени со доказите што Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ги прибави во текот на спроведувањето на предистражната и истражната постапка, го признаа извршувањето на кривичното дело за кое се товарат, информира Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close