Svet.SlajderСветСвет.Портал

Седуммина загинати во два одвоени бомбашки напади во шиитски дел на Кабул

Бомбите погодиле две комбиња во дел од Кабул каде претежно живеат шиити, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close