Svet.SlajderЕвропа

Седуммина упасени за нападот со мачета кај поранешното седиште на „Шарли Ебдо“ во Париз (видео)

Вчерашниот напад во Париз, во близина на поранешното седиште на сатиричното списание „Шарли Ебдо“,  во кој потешко се повредени две лица, париската полиција го третира како терористички акт.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close