Дописници МКДХроника

Седумдесет и тригодишен велосипедист од Кичево тешко повреден во сообраќајка

Седумдесет и тригодишниот велосипедист С. Л. од Кичево вчера бил тешко повреден од патничко возило „ауди“, со регистарски ознаки на Македонски Брод, управувано од кичевецот М. Ф. (55).

Back to top button
Close
Close