0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Седумдесет и шестгодишен струмичанец со бастун во рака ги мотивира младите да даруваат крв

Седумдесет и шестгодишниот Панче Николов, кој досега дарувал крв над 120 пати, со бастунот во рака се уште ја продолжува својата хумана мисија која ја почнал уште како средношколец. Тој од претседателот на Општинската организација на Црвен Крст-Струмица, д-р Васил Тунев, доби благодарница за неговата мисија за мотивирање на граѓаните да даруваат крв.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close