Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Седумдесет и едногодишен маж е пронајден починат крај Тиквешкото Езеро, во атарот на селото Ресава. Информацијата за МИА ја потврдија Брза помош Кавадарци и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Кавадарци, 18 мај 2020 (МИА) – Седумдесет и едногодишен маж е пронајден починат крај Тиквешкото Езеро, во атарот на селото Ресава. Информацијата за МИА ја потврдија Брза помош Кавадарци и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Во моментов се врши увид на лице место, засега нема повеќе детали.свд/бт/

Таг
Back to top button
Close
Close