0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Седумдесет и два новозаболени од Ковид-19, притисок во болниците засега нема

Повторно висок број на новодијагностицирани лица со Ковид-19 е регистриран во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од новите 72 случаи се бележат во Скопје - 20, во Куманово -14 и во Тетово – 10. Притисок во болниците и амбулантите засега нема.

Back to top button
Close
Close