СветСвет.Портал

Седумдесет болници во Мјанмар прекинуваат со работи во знак на протест поради државниот удар

Вработени во 70 болници и медицински оддели во 30 градови во Мјанмар ја прекинаа својата работа во знак на протест против военото преземање на власта во земјата, се во соопштение од Движењето за граѓанска непослушност во Мјанмар, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close