ЕвропаЕвропа.Портал

Седум жртви во сообраќајка во Унгарија

Вкупно седум лица денеска загинаа во два автомобили во сообраќајна несреќа што се случила на прометен автопат во Унгарија.

Back to top button
Close
Close