0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштествоОпштински вести

Седум преспански земјоделци со средства од ИПАРД 2 ќе го осовременат производството

Седум млади земјоделци од Преспа денеска добија договори за набавка на земјоделска механизација од ИПАРД 2 Програмата. Се работи за околу 65 илјади евра поддршка. Апликантите со овие средства од кои 45.000 евра се кофинансирани, ќе набават атомизери, косачка, ножички за режење, фрези, платформи со хидраулично подигање, тањирачи, приколици со агробар, еко боксови за скалдирање овошје, електричен стакер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close