БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Седум милиони евра од ЕУ и СЗО за вакцинација на Западен Балкан

Европската унија и Светската здравствена организација (СЗО) почнуваат проект вреден седум милиони евра за вакцинација на населението на западен Балкан, соопшти денеска Европската комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close