СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Седум лица загинаа при уривање на авион во Сомалија

Седум луѓе загинаа денеска во Сомалија откако се урна авион што превезувал  хуманитарна помош

Могадишу, 4 мај 2020 (МИА) – Седум луѓе загинаа денеска во Сомалија откако се урна авион што превезувал  хуманитарна помош.

Авионот се урна во јужниот сомалиски регион Беј.

Не е соопштено кој е сопственик на авионот ниту чиј товар превезувал. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close