0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Седум грчки региони во црвената зона со дополнителни рестрикции

Полициски час од еден часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден се воведуваат во уште два региони во Грција, а се продолжуваат во уште пет области, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close