0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Седници на четири собраниски комисии

Во Собранието денеска закажани седници неколку собраниски комисии. Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците закажана во 11:00 часот, треба да расправа по Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за Собранието на Република Македонија, по скратена постапка, второ читање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close