Политика

Седницата на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците одложена за в понеделник

Собраниската комисија за политички системи и односи меѓу заедниците е одложена за в понеделник. На дневниот ред на Комисијата денеска требаше да се најде предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за лична карта, во второ читање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close