0_Македонија.ПорталПолитика

Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска е закажана седница на Комисијата за финансирање и буџет. Членовите на Комисијата ќе расправаат по два предлог-закона во второ читање по скратена постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close