0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Седница на ЕСС: Поддршката за исплата на плати ќе биде скалеста согласно падот на приходите на компанијата

Финансиската поддршка за работодавачите за исплата на плати ќе биде скалеста согласно падот на приходите на компанијата односно од 14.500 до 21.776 денари по работник. Ова е предвидено со новиот Предлог-закон за финансиска поддршка на работодавци погодени од здравствено-економската криза предизвикана од КОВИД - 19, за што денеска дебатираше Економско-социјалниот совет на својата трета седница.

Back to top button
Close
Close