0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Седница на Државната комисија за спречување на корупцијата

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе ја одржи 30-та седница.

Скопје, 15 мај 2020 (МИА) – Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе ја одржи 30-та седница.

На дневен ред на седницата се Предлог – одлуката за утврдување и ставање во употреба лого на Државната комисија за спречување на корупцијата, усвојувањето на Извештајот за остварување на Државната програма 2016-2020 година за период јануари 2016-јули 2019 година, како и постапување по конкретни предмети. дма/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close