Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сечата на Амазонската прашума зголемено за 43 отсто

Во првите четири месеци од 2021 година, во областа Амазонија се исечени 1.157 квадратни километри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close