СветСвет.Слајдер

Се зголемува бројот на жртви во несреќата во Бангладеш

Најмалку 26 лица загинаа откако патнички траект се судри со товарен брод и потона во река Бангладеш кај Дака, соопштија денеска локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close