ЕвропаЕвропа.Портал

Се зголемува бројот на заразени во Европа, рекорди на Балканот

Во Русија денеска се потврдени рекордни 17.700 новозаразени со коронавирус. Од последици на вирусот починале уште 366 лица, што е најголем број дневно од почетокот на пандемијата.

Back to top button
Close
Close