Svet.SlajderСветСвет.Портал

Се зголемува бројот на загинатите во протестите во Ирак

Бројот на загинати во антивладините протести во ирак денеска се зголеми на 44 жртви, а повредени се повеќе стотици луѓе.

Back to top button
Close
Close