ЕвропаЕвропа.Портал

Се запали авион со американски војници на ирскиот аеродром Шенон

Авион Боинг 767-300 со американски војници денеска се запали на ирскиот аеродром Шенон пред полетување, поради што се стопирани сите летови

Back to top button
Close
Close