Дописници МКДОпштински вести

Се заменуваат корпите за отпадоци во Струмица

Општина Струмица почна да ги заменува старите корпи за отпадоци со пепелници со нови, соопштија денеска од Општината.

Струмица, 19 август 2020 (МИА) – Општина Струмица почна да ги заменува старите корпи за отпадоци со пепелници со нови, соопштија денеска од Општината.

– Набавени се вкупно 120 нови корпи, од кои 60 ќе бидат поставени денеска и утре, а останатите наредната недела. Со тоа сите стари корпи за отпадоци на плоштадот и булеварите ќе бидат заменети со нови, коишто не само што изгледаат поубаво, туку се и многу попрактични, информираат од Општина Струмица. рт/мд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close